Trwają zmiany na stanowiskach kierowniczych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Z funkcji nadleśniczych odwołano Roberta Trąbkę i Krzysztofa Czaporowskiego. Marek Gruzeł został nowym nadleśniczym Nadleśnictwa Pisz.
Trwają zmiany na stanowiskach kierowniczych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Z funkcji nadleśniczych odwołano Roberta Trąbkę i Krzysztofa Czaporowskiego. Marek Gruzeł został nowym nadleśniczym Nadleśnictwa Pisz.
Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Na czele nadleśnictwa stoi nadleśniczy powoływany i odwoływany przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
Robert Trąbka, arch. Piszanin. Po 14 latach nastąpiła zmiana nadleśniczego Nadleśnictwa Pisz. Powołany w 2010 r. Robert Trąbka, 15 kwietnia 2024r. został odwołany ze stanowiska.
Marek Gruzeł. Fot. Piszanin Marek Gruzeł związany jest z leśnictwem od prawie 30 lat. Zaczynał od funkcji podleśniczego w Puszczy Knyszyńskiej. Od 15 lat był zastępcą nadleśniczego w Nowogrodzie.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!