Kierująca pojazdem marki Chrysler, w piątek (10 lutego br.) przed godz. 17.00 na ul. Kościuszki w Piszu nie ustąpiła pierwszeństwa osobie znajdującej się na przejściu dla pieszych. Jest to wykroczenie, za które grozi mandat karny w wysokości 1500 zł.
Przejście dla pieszych to miejsce, gdzie muszą uważać zarówno piesi, jak kierowcy. Pieszy przed przejściem powinien zwolnić, rozejrzeć się i przejść bezpiecznie nie korzystając z telefonu. Kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zobowiązany jest zwolnić i zachować szczególną ostrożność Musi też pamiętać, że pieszy wchodzący na przejście ma pierwszeństwo przed pojazdami. Kierująca pojazdem marki Chrysler niestety nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu na ul. Kościuszki w Piszu. Popełniła wykroczenie, za które odpowie przed sądem.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!