Dziś niedziela Palmowa. Jakże inna niż wszystkie dotąd. Radość z wjazdu Jezusa do Jerozolimy i symboliczne witanie go palmami musimy świętować w domach.
Wielkanoc to najważniejsze święto Kościoła Katolickiego, a rozpoczyna je otwierająca Wielki Tydzień Niedziela Palmowa. To dzień, gdy z palmami odwiedzaliśmy świątynie, by przypomnieć sobie uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, ale również przeżywaliśmy mękę Chrystusa, której ewangeliczny opis odczytywany jest podczas Mszy świętej tego dnia.
fot. Parafia Matki Boskiej Ostrobramskiej
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!