W dniu 22 sierpnia br. piscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących pod działaniem alkoholu. Jeden w stanie po spożyciu alkoholu jednak z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Drugi miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Pierwszego z nich skontrolowali w wtorek (22 sierpnia br. ) o godzinie 07:00 w miejscowości Kwik. Był to kierujący samochodem marki Toyota, którego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie. Samochodem tym kierował 43 - letni mieszkaniec Pisza. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu oraz złamanie orzeczonego zakazu 43 latkowi grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!