Reklama

Nowa oaza zieleni i elementy małej architektury z dofinansowaniem

Trzecia edycja konkursu Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur zakończona.

Trzecia edycja konkursu Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur zakończona.

Głównym celem programu jest poprawa stanu środowiska, ubogacenie miejscowości w tereny zielone i podkreślenie walorów przyrodniczych Warmii, Mazur i Powiśla. Na realizację wszystkich zadań samorząd województwa przeznaczył w tym roku 500 tys. zł, które trafiły do 23 gmin z całego regionu. Beneficjenci programu mogą wydać uzyskane dofinansowania na takie projekty jak nasadzenia drzew, budowy lub przebudowy parków, wybiegów dla psów, zbiorników retencyjnych czy szeroko pojęte zagospodarowanie terenów zielonych.
Bardzo cenimy naszą dziką przyrodę, jednak chcemy rozwijać ją również wewnątrz naszych miejscowości, aby były one ekologiczne, zielone i atrakcyjne dla turystów - mówił marszałek Marcin Kuchciński podczas wręczenia umów z programu "Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur". Zadania w gminach naszego powiatu, które otrzymały dofinansowanie:
Gmina Biała Piska - zadanie "Biała Piska zielenią oddycha" - kwota dotacji 25 000,00 zł, Gmina Orzysz - zadanie "Park smaków orzyskiego lata" - kwota dotacji 27 325,00 zł, Gmina Pisz - zadanie "Tworzenie wspólnych przestrzeni zielonych - oaza zieleni, sadzenie drzew, krzewów i bylin wraz z elementami małej architektury ogrodowej na działkach gminnych o nr geod. 446/32 oraz 421/1 obręb Pisz 2" - kwota 23 794,00 zł Całkowity koszt zadania wynosi 47.588 zł. Źródło: warmia.mazury.pl

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości