Reklama

Obchody Święta Wojska Polskiego w Piszu

W czwartek (15 sierpnia) mieszkańcy miasta i gminy Pisz upamiętnili bohaterów zwycięskiej Bitwy Warszawskiej oraz wszystkich Żołnierzy Wojska Polskiego.

W czwartek (15 sierpnia) mieszkańcy miasta i gminy Pisz upamiętnili bohaterów zwycięskiej Bitwy Warszawskiej oraz wszystkich Żołnierzy Wojska Polskiego.

Oficjalną część obchodów Święta Wojska Polskiego rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu. Po zakończeniu Mszy św. zgromadzeni przemaszerowali w asyście honorowej Dywizjonu Rakiet w Orzyszu, pocztów sztandarowych oraz orkiestry dętej pod Pomnik Wolności.




Zebrani na uroczystości złożyli wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Wolności.  



przy ul. Trzcinowej  osbędzie się pokaz szarży ułańskiej przygotowany przez Szwadron Kawalerii im. 10. Pułku Ułanów Litewskich.

Źródło: UM Pisz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości