Reklama

Padł rekord! Pisz zebrał 46 tys. złotych dla WOŚP

W 2020r. mieszkańcy Pisza wrzucili do orkiestrowej puszki 44 tys. zł. Wydawać by się mogło, że w czasie pandemii nie uda się zebrać tak dużej kwoty. Tymczasem serca mieszkańców biły niezwykle gorąco, a hojność była jeszcze większa niż w latach ubiegłych.

Fot. UM Orzysz To rzeczywiście trudny czas, inaczej przebiegała ta Orkiestra - mówią organizatorzy - jednak tych, którzy chcą pomagać nie brakowało. Mieliśmy zaangażowanych wolontariuszy i wspaniałych darczyńców. Dziękujemy. Fot. UM Orzysz
127 mln zebrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która nie wybrzmiała jeszcze ostatniego dźwięku. Wciąż trwają internetowe aukcje i pewnym jest, że kwota wzrośnie. Ostateczną sumę zbiórki na rzecz 29. Finału WOŚP, poznamy 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia.

Fot. UM Biała Piska W 2021 roku Fundacja WOŚP zbierała pieniądze na zakup nowoczesnych i bardzo specjalistyczne urządzeń wykorzystywanych w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią one zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych To m.in. zestawy endoskopów laryngologicznych, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, aparaty USG i RTG, kardiomonitory i inne.
    
Fot. UM Biała Piska Pisz zebrał rekordowa kwotę, ponad 46 tys. zł.
wota będzie jeszcze większa, ponieważ trwa jeszcze liczenie nominałów obcych i środków z eskarbony.
Fot. PDK PIsz Rekord padł także w Białej Piskiej.
Podczas 29. finału WOŚP w Białej Piskiej orientacyjnie zebraliśmy 40 992,25 zł + 18,50 euro + 12,17 dolarów + 5,5 korony. Do tego dojdą jeszcze 3 puszki stacjonarne ze sklepów. Ostateczną kwotę będziemy znali jutro. Łączna kwota, którą z licytacji udało się zebrać, to 15 760 złotych. To niesamowite, bo tym samym pobiliśmy rekord sprzed roku, gdy jeszcze nie było pandemii. Kwoty były oszałamiające, a najdroższa rzecz osiągnęła wartość ponad 800 zł. - płyną informacje z Białej Piskiej. Fot. UM Biała Piska Orzysz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, ale na ten moment..


Możemy się różnić w małych sprawach, ale w WIELKICH jesteśmy zawsze razem. Jestem dumny z mieszkańców naszej gminy, jestem dumny z Orzysza- podsumowuje Zbigniew Włodkowski, Burmistrz Orzysza, dziekując organizatorom i darczyńcom. Ruciane-Nida nie miało w tym roku oficjalnego sztabu, ale również zbierało. Dołożyło się do orkiestrowej puszki Białej Piskiej.

Fot. DK Ruciane-Nida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości