Reklama

Piękni Europejczycy z I LO

15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej było motywem przewodnim tegorocznego święta Starego Ogólniaka w Piszu.

Ulicami miasta przeszła parada uczniów I LO. Z powtarzanym corocznie okrzykiem "Nie ma lepszego, od Ogólniaka Starego!" zwracali uwagę mieszkańców miasta.



1 maja 2004 roku Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Minęło 15 lat. To doskonały moment, aby wspólnie cieszyć się z tego sukcesu. Tegoroczna parada związana jest właśnie z obchodami jubileuszu naszej obecności w Unii - mówi dyrektor I LO w Piszu, Andrzej Zadroga - Z tej okazji uczniowie naszej szkoły włożyli stroje nawiązujące do tych, które noszą mieszkańcy krajów europejskich. Były zatem Francuzki i Francuzi,



Greczynki i Grecy,



Włosi i Włoszki,



Hiszpanki..



albo po prostu eleganckie reprezentantki naszego kontynentu


Ale stroje to jedno, najważniejszym przekazem tej parady była równość i tolerancja wobec siebie.


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości