Reklama

Pielgrzymka z Pisza wyruszyła na Jasną Górę – deszczowy początek drogi

29 lipca, we wtorek rano, z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu wyruszyła grupa pielgrzymów, która jest częścią XXXIII Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Pielgrzymkę rozpoczęła uroczysta Msza Święta o godzinie 7:00, a około 8:00 pątnicy ruszyli w drogę.

29 lipca, we wtorek rano, z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu wyruszyła grupa pielgrzymów, która jest częścią XXXIII Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Pielgrzymkę rozpoczęła uroczysta Msza Święta o godzinie 7:00, a około 8:00 pątnicy ruszyli w drogę.

Z Pisza całą pielgrzymkę – aż do Jasnej Góry – zamierza przejść 37 osób. Na pierwszych kilometrach towarzyszyli im mieszkańcy Pisza, którzy po mszy św. odprowadzili grupę do granic miasta. Piska grupa (zwana Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę - Galindia Pisz) pielgrzymuje wspólnie w ramach XXXIII Ełckiej Pielgrzymki Pieszej – tworzonej przez grupy z Augustowa, Giżycka, Ełku, czy Suwałk.

Reklama

::video{"type":"single","item":"375"}

Tegoroczna pielgrzymka będzie wyjątkowo wymagająca. Już od pierwszego dnia uczestnicy musieli zmagać się z deszczem, który towarzyszył im od samego początku drogi. Mimo trudnych warunków atmosferycznych pielgrzymi wyruszyli z zaangażowaniem, niosąc swoje intencje, modlitwy i pragnienie duchowego umocnienia.

Wieczorem zaplanowano wspólny apel w Zabielu, który będzie okazją do modlitwy i integracji uczestników.

Pielgrzymka potrwa kilkanaście dni. Jej celem jest Jasna Góra – duchowe serce Polski. Trasa pielgrzymki liczy setki kilometrów i prowadzi przez wiele miejscowości. Jej szczegóły dostępne są na stronie: pielgrzymka.elk.pl/trasa.html

Reklama

Wszystkim pielgrzymom życzymy zdrowia, wytrwałości i bezpiecznej drogi. Szczęść Boże!

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości