Reklama

Piją i wsiadają za kierownicę. Mimo złych warunkach na drodze.

Pomimo trudnych, zimowych warunków drogowych, na drogach powiatu piskiego wciąż pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko w miniony czwartek, 29 stycznia, policjanci piskiej drogówki zatrzymali dwie takie osoby w gminie Ruciane-Nida. Rekordzistka miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Pomimo trudnych, zimowych warunków drogowych, na drogach powiatu piskiego wciąż pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko w miniony czwartek, 29 stycznia, policjanci piskiej drogówki zatrzymali dwie takie osoby w gminie Ruciane-Nida. Rekordzistka miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Pierwszą osobę wyeliminowano z ruchu już po godzinie 7:00. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault, którym kierowała 49-letnia mieszkanka pobliskiej miejscowości. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało niepokojący wynik – prawie 1 promil alkoholu w jej organizmie.Drugi kierujący, zatrzymany przed godziną 9:00, to 25-letni mieszkaniec Rucianego-Nidy, prowadzący samochód marki Volvo. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało ponad 0,2 promila.

Reklama

Obaj kierowcy natychmiast stracili swoje prawa jazdy. 49-latce, która popełniła przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości (blisko 1 promil), grożą dotkliwe kary finansowe oraz kara pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 3 lat. 25-latek, który prowadził pojazd w stanie „po użyciu alkoholu” (ponad 0,2 promila), popełnił wykroczenie. Grozi mu za to kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

Źródło: Policja Pisz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości