Pomimo trudnych, zimowych warunków drogowych, na drogach powiatu piskiego wciąż pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko w miniony czwartek, 29 stycznia, policjanci piskiej drogówki zatrzymali dwie takie osoby w gminie Ruciane-Nida. Rekordzistka miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie.
Pomimo trudnych, zimowych warunków drogowych, na drogach powiatu piskiego wciąż pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko w miniony czwartek, 29 stycznia, policjanci piskiej drogówki zatrzymali dwie takie osoby w gminie Ruciane-Nida. Rekordzistka miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie.
Pierwszą osobę wyeliminowano z ruchu już po godzinie 7:00. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault, którym kierowała 49-letnia mieszkanka pobliskiej miejscowości. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało niepokojący wynik – prawie 1 promil alkoholu w jej organizmie.Drugi kierujący, zatrzymany przed godziną 9:00, to 25-letni mieszkaniec Rucianego-Nidy, prowadzący samochód marki Volvo. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało ponad 0,2 promila.
Obaj kierowcy natychmiast stracili swoje prawa jazdy. 49-latce, która popełniła przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości (blisko 1 promil), grożą dotkliwe kary finansowe oraz kara pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 3 lat. 25-latek, który prowadził pojazd w stanie „po użyciu alkoholu” (ponad 0,2 promila), popełnił wykroczenie. Grozi mu za to kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.
Źródło: Policja Pisz
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!