Kolno na Podlasiu będzie pierwszą miejscowością w Polsce, która będzie miała obwodnicę finansowaną z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 11 kwietnia 2022 r. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wiceminister infrastruktury Rafał Weber wzięli udział w podpisaniu umowy na realizację pierwszej obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej, dofinansowanej z RPRD.
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD), którego dysponentem jest Minister Infrastruktury, to kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!