Każdego dnia w Gminie Pisz marnuje się około 600 kg żywności, która nadawać by się mogła do spożycia. Jej pozyskiwaniem w celu dalszej dystrybucji zajmują się Banki Żywności. Od niedawna jeden z takich banków funkcjonuje w Piszu.
W Polsce co roku wyrzucamy ok. 9 mln ton żywności. Marnowanie żywności to ogromny problem współczesnego świata i jedno z największych zagrożeń dla środowiska - emisja gazów cieplarnianych, trującego metanu, marnowanie surowców użytych w produkcji. Ma również niebagatelną rolę w kształtowaniu się cen, koszty utylizacji stanowią bowiem jeden z czynników podnoszących ceny produktów spożywczych. W marcu 2020 roku weszła w życie Ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności.
Piski Bank Żywności, magazyn
Marcin Kwiatkowski, prezes Banku Żywności w Piszu z partią pozyskanych serów
Warsztaty kulinarne w Hotelu Roś. Pod okiem Macieja Maciejewskiego powstają pierogi z pokrzywą 
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!