Reklama

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zostanie zmodernizowane

Wczoraj w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Piszu została podpisana umowa na modernizację i rozbudowę ciepłowni miejskiej w Piszu. Budowa nowego kotła o mocy 5 megawatów z instalacją odzysku ciepła ze spalin w procesie kondensacji pozwoli na uzupełnienie deficytu mocy zainstalowanej ciepłowni, co w rezultacie pozwoli na przyłączanie do miejskiej sieci ciepłowniczej kolejnych odbiorców.

Obecnie na moc zainstalowaną ciepłowni składają się cztery kotły firmy POLYTECHNIK - o łącznej mocy 21 MW. Zakres prac obejmuje budowę hali kotła, montaż kotła o mocy 5 MW opalanego biomasą (zrębki drzewne) wraz z układem magazynowania i podawania paliwa, układem odprowadzania i oczyszczania spalin wraz z kominem i elektrofiltrem, układem odpopielania oraz instalacją odzysku ciepła ze spalin w procesie kondensacji o mocy ok. 1 MW.  Łączna moc Ciepłowni po rozbudowie wraz z instalacją odzysku ciepła za spalin będzie wynosić ok. 27 MW.Wartość inwestycji to 24 811 560,00 zł. Termin realizacji inwestycji to 22 miesiące od dnia podpisania umowy z Wykonawcą. Umowa z wykonawcą została podpisana 16.03.2023r.

Wykonawcą jest konsorcjum firm: NAWEC, UAB "GRYNERGA", SolidBud.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości