Reklama

Radni uchwalili budżet Gminy

Radni miejscy większością głosów uchwalili budżet Gminy na 2010 rok. W przyszłym roku dochody gminy wyniosą prawie 89 milionów złotych. Na wydatki zaplanowano 107,6 milionów złotych.

W zeszłorocznym budżecie na wydatki inwestycyjne zaplanowano nieco ponad 38 milionów złotych. W tym roku na inwestycje wydamy więcej o 7 milionów. W 2010 roku możemy spodziewać się rewitalizacji wieży ciśnień przy ulicy Gdańskiej, zmodernizowania mostu dla pieszych oraz ulic Kopernika i 1 Maja. Ucieszą się też zapewne mieszkańcy, którzy pokonują trasę od ulicy Batorego przez tory na osiedle Wschód. W 2010 wybudowane zostanie tam przejście dla pieszych.

Reklama

Niepocieszeni będą za to piscy skaterzy. Pomimo obiectnicy, w 2010 roku nie będą jeszcze mieli miejsca do jazdy na rolkach czy rowerach. Realny termin na wybudowanie skateparku to 2011 rok. Także amfiteatr na Placu Targowym powstanie dopiero w 2011 roku.

2010 rok przyniesie też rozpoczęcie prac w ramach Rewitalizacji Śródmieścia Pisza, na które tuź przed świętami Gmina Pisz otrzymała dofinansowanie. Ruszą też prace nad modernizacją kaplicy i alejek na cmentarzu komunalnym. Remontu doczeka się również piska pływalnia.

Reklama

Pomimo wątpliwości jakie niektórzy radni mieli co do sposobu zarządzania finansami przez Piski Dom Kultury, tegoroczna dotacja dla PDK jest wyższa niż zeszłoroczna. Placówka otrzyma 1 210 000 złotych dotacji podmiotowej i 121 273 złote dotacji celowej. Możemy mieć więc nadzieję, że imprezy organizowane przez PDK będą równie ciekawe co w 2009 roku, albo i ciekawsze.

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości