Reklama

Ratowali małego łosia

Strażacy z OSP Orzysz pomagali młodemu łoszakowi dotrzeć do lasu.

Młody łoszak, odłączył się od matki i błądził w okolicach plaży miejskiej. Strażacy oraz policjanci pomogli łoszakowi dotrzeć do lasu, gdzie odnalazł matkę.
Samotny łoszak wędrujący po polu to nie jest rzadki widok. Zwierzęta tak robią, takie sytuacje są u łosi, czy saren normalne - maluch zostaje, kiedy matka żeruje. Młode trzeba jednak obserwować, gdy oddala się od swojego naturalnego środowiska i stwarza dla siebie zagrożenie, trzeba mu pomóc - tak jak to miało miejsce. - mówi jeden z leśniczych.

Niestety, z informacji uzyskanych od policji wynika, że młody łoszak nie przeżył.
O znalezionym padłym zwierzęciu poinformowano odpowiednie służby.

Źródło: OSP Orzysz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości