Oficjalnie otwarto stację przeładunkową w Piszu, należącą do Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Olsztynie , która będzie obsługiwana przez Piskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W inauguracji uczestniczyli przedstawiciele ZGOK w Olsztynie, Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski, Dyrektor PWiK oraz zaproszeni goście.
Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie posiada trzy Stacje Przeładunkowe, które zlokalizowane są w Medynach, Polskiej Wsi i Terlikowie. Stacja Przeładunkowa w Piszu jest czwartą stacją spółki. Tego typu miejsca są nieodzownym ogniwem systemu gospodarki odpadami w przypadku, gdy odległość między miejscem zbierania odpadów, a punktem ich docelowego odzysku czy unieszkodliwiania jest znaczna. Rolą stacji przeładunkowych, także tej w Piszu, jest zmniejszenie natężenia ruchu oraz skrócenie długości tras dla pojazdów dowożących odpady, a także obniżenie kosztów wywozu odpadów poprzez stworzenie pośredniego punktu, do którego odpady są dostarczane z najbliższej okolicy.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!