Reklama

Szpital Powiatowy w Piszu dołączył do programu Szpitale Przyjazne Wojsku

Starosta Andrzej Nowicki wraz z dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu, Krystyną Dobrołowicz, uczestniczyli w konferencji „Szpitale Przyjazne Wojsku”. Zwieńczeniem wydarzenia było podpisanie porozumienia z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Starosta Andrzej Nowicki wraz z dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu, Krystyną Dobrołowicz, uczestniczyli w konferencji „Szpitale Przyjazne Wojsku”. Zwieńczeniem wydarzenia było podpisanie porozumienia z Ministerstwem Obrony Narodowej.

To istotny krok w kierunku wzmocnienia bezpieczeństwa zdrowotnego naszego regionu oraz rozwijania współpracy cywilno-wojskowej. Dzięki porozumieniu sygnowanemu przez wicepremiera, ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, Szpital Powiatowy w Piszu oficjalnie dołączył do programu „Szpitale Przyjazne Wojsku”.

Reklama

Udział w programie zapewni placówce m.in.:

- dostęp do specjalistycznych szkoleń z zakresu medycyny pola walki i ratownictwa kryzysowego,
- możliwość pozyskania wsparcia infrastrukturalnego i sprzętowego,
- zacieśnienie współpracy z jednostkami wojskowymi w regionie,
- podniesienie gotowości na wypadek sytuacji nadzwyczajnych i zdarzeń masowych.

To kolejne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia mieszkańców powiatu piskiego!

Fot. Szpital Powiatowy w Piszu/MON

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości