Wczoraj rozpoczęły się działania mające na celu wprowadzenie oznakowania ulic. Na naszych ulicach pojawiły się pierwsze tabliczki informujące o nazwach ulic i instytucji.
Wczoraj rozpoczęły się działania mające na celu wprowadzenie oznakowania ulic. Na naszych ulicach pojawiły się pierwsze tabliczki informujące o nazwach ulic i instytucji.
| Jedne z pierwszych tabliczek jakie pojawiły się na ulicach Pisza |
Także nasz czytelnik wyraził swoje niezadowolenie z braku tabliczek informacyjnych, pisząc do redakcji Piszanina list, w którym podkreślał, że to wstyd, że Pisz jest jednym z niewielu miast w Polsce, które nie posiadają takich oznaczeń. Pan Witek już w zeszłym roku, dwukrotnie, z podobnym pismem zgłaszał się do redakcji jednej z piskich gazet.
Można powiedzieć, że jego postulaty w końcu zostały uwzględnione. Wczoraj firma Azyl z Olsztyna rozpoczęła w Piszu montaż tablic z nazwami ulic i instytucji. Działania te zostały podjęte na wniosek radnych Rady Miejskiej w Piszu. Koszt inwestycji wyniesie 34657,76 zł.
Od wczoraj takie tabliczki możemy zobaczyć m.in. przy ulicach Lipowej, Kościuszki, Dworcowej, Olsztyńskiej, Gizewiusza, Okopowej, Staszica czy Grunwaldzkiej.
W tym roku oznakowane zostaną jeszcze ulice: Wojska Polskiego, Warszawska i Klementowskiego, wraz z ulicami do nich przyległymi a także centrum miasta. Prace przy oznakowaniu tych ulic moga potrwać do 14 sierpnia 2009r.
W sumie na ulicach Pisza ma się pojawić 127 tablic z nazwami ulic i 19 z nazwami instytucji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!