Reklama

W Orzyszu, jak w Ciechocinku - będzie tężnia solankowa

Może gabaryty będą skromniejsze, ale funkcja zachowana. Tężnia solankowa w Orzyszu powsytanie między ulicą1 maja a plażą miejską.

Może gabaryty będą skromniejsze, ale funkcja zachowana. Tężnia solankowa w Orzyszu powsytanie między ulicą1 maja a plażą miejską.

Burmistrz Orzysza podpisał umowę z Firmą Sorted Sp.z.o.o na "Budowę tężni solankowej wraz z wyposażeniem, zagospodarowaniem terenu oraz urządzeniami budowlanymi niezbędnymi do korzystania z obiektów w Orzyszu".


Inwestycja polegać będzie na budowie tężni solankowej wraz z budynkiem sanitarnym, grotą solną,
obiektami małej architektury, utwardzeniami terenu, ogrodzeniem, oświetleniem oraz
urządzeniami niezbędnymi do korzystania z obiektu w Orzyszu.

Tężnia powstanie pomiędzy ulicą Leśną, a ulicą 1 Maja, na tak zwanym "trójkącie" przy plaży miejskiej.


Planowany termin zakończenia robót budowlanych - lipiec 2025 r.

Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Inwestycja opiewa na 4.617.060,00 brutto, z czego wkład gminy to tylko 10 procent.

Źródło: UM Orzysz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości