Policyjni wodniacy mają tego lata pełne ręce pracy, dlatego apelują do wypoczywających o zachowanie zasad bezpieczeństwa nad wodą.
Wodniacy z powiatu piskiego podsumowali pierwszy miesiąc wakacji na akwenach. Dbając o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą i na wodzie patrole wodne systematycznie sprawdzają kąpieliska. Takich kontroli policjanci przeprowadzili aż 490. Wylegitymowali też ponad 300 osób wypoczywających na naszych jeziorach i ujawnili 190 różnego rodzaju wykroczeń. Niestety zatrzymali też dwa razy więcej nietrzeźwych sterników. Wszystkie te liczby są zdecydowanie większe niż w poprzednim roku. Wodniacy apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa nad wodą.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!