Reklama

Wsiadł za kierownicę mając prawie 1,5 promila

Piscy policjanci zatrzymali, szóstego już w tym tygodniu kierowcę, który wsiadł za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu. Tym razem był to 52-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Volkswagen Golf.

Piscy policjanci zatrzymali, szóstego już w tym tygodniu kierowcę, który wsiadł za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu. Tym razem był to 52-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Volkswagen Golf.

We wtorek (26 marca br.) po godz. 16.00 w Orzyszu policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Golf. Kierował nim 52-letni mieszkaniec tego miasta. Już po otwarciu drzwi tego samochodu funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest pod działaniem alkoholu, bo wyraźnie było to czuć. Sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W tej sytuacji policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

To już szósty w tym tygodniu nieodpowiedzialny kierowca, który wsiadł za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu. Za popełnione przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości 52-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 15 lat. Do tego dochodzą jeszcze dotkliwe konsekwencje finansowe.

Źródło: KPP Pisz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości