Czas kolędowania Społecznego Ogniska Muzycznego dobiegł końca. Jak co roku w okresie bożonarodzeniowym piski zespół wystąpił z cyklem koncertów kolęd i pastorałek.
Nie można sobie wyobrazić świątecznej atmosfery bez pieśni - wzruszających kolęd czy radosnych pastorałek. Chyba nigdzie pieśni na Boże Narodzenie nie stały się czymś tak bardzo narodowym, tak dziwnie przez cały naród ukochanym i pielęgnowanym, jak w Polsce - pisał O Kolędach w 1923 r. Stanisław Dobrzycki - historyk literatury..jpg)


Fot. SOM PiszChcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!