W piątek (12 maja br.) około godz. 13.00 Komendant Komisariatu Policji w Rucianem- Nidzie, razem z policjantem przebywającym na terenie jednostki, zauważyli przez okno ogromne kłęby dymu unoszące się nad miastem. Paliła się zabytkowa wieża, pobliskie zabudowania oraz przyległy teren leśny.
Funkcjonariusze przyjechali na miejsce jako pierwsi. Sprawdzili, czy nie ma tam żadnych osób, które potrzebowały pomocy. Na szczęście nikogo nie znaleźli. Do czasu przyjazdu strażaków policjanci, przy użyciu gaśnicy samochodowej, podjęli próbę udaremnienia przemieszczania się ognia na znajdujące się w niewielkiej odległości domy. Kiedy na miejsce pożaru przyjechały zastępy straży pożarnej funkcjonariusze podjęli działania mające na celu znalezienie i zatrzymanie sprawców podpalenia.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!