Od 1 grudnia 2018 r. lekarze mają obowiązek wystawiania zwolnień wyłącznie drogą elektroniczną.
Wprawdzie już z początkiem roku 2016 istniała możliwość przesyłania pracodawcom elektronicznego zwolnienia, nazywanego e-ZLA, to w praktyce było najczęściej po staremu. Lekarze woleli tradycyjne, znane im od lat druki papierowe. Te jednak mogli wystawiać tylko do końca listopada 2018 r. Od 1 grudnia 2018 r. nie ma wyboru - zwolnienia muszą być wystawiane elektronicznie.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!