Reklama

3 maja na Placu Daszyńskiego mieszkańcy Pisza odtańczyli wspólnie…

Tradycją obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Piszu jest wspólny chodzony - czyli polonez w wykonaniu mieszkańców. Wspólne świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w rytm poloneza zainicjowane zostało w naszym mieście w 2014 roku.

To dzień, który powinniśmy radośnie świętować. Bardzo się cieszę, że po okresie pandemicznym znów się spotykamy. Brakowało mi tego wydarzenia - mówił poseł Jerzy Małecki. - wreszcie powraca, a państwo włączacie się w nie. Cieszę się, że tak licznie.   To właśnie po to się spotkaliśmy, by tym wspólnym polonezem upamiętnić wydarzenie uchwalone 3 maja 1791 roku. - mówił Waldemar Brenda - a zanim to nastąpi odwołamy się do fragmentu Koncertu Jankiela z "Pana Tadeusza" A.Mickiewicza. Fragment dzieła wieszcza czytali wspólnie Waldemar Brenda i Bogusław Trupacz, by zakończyć go okrzykiem "Poloneza czas zacząć", wydając hasło do wspólnego tańca.

tutaj


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości