Reklama

Dworzec w Piszu postraszy przez lata. Nie ma go w planach inwestycyjnych…

Polskie Koleje Państwowe do 2030 roku planują zmodernizować 150 dworców w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Dworcowych. Na ten cel przeznaczą około 4,4 miliarda złotych. Niestety, dworzec w Piszu nie został uwzględniony.

Program Inwestycji Dworcowych stanowi największy w historii Polski program przebudowy dworców kolejowych. W ramach pierwszej edycji programu realizowanego w latach 2016-2023 zmodernizowanych oraz wybudowanych od nowa zostanie lub zakończono prawie 200 obiektów dworcowych w całym kraju o wartości ponad 3,1 miliarda złotych.

Plany PKP S.A. na kolejne lata są również bardzo ambitne. W ramach kontynuacji programu w perspektywie do 2030 roku zakłada realizację 150 projektów inwestycyjnych w całej Polsce, a analizami objęto ponad 300 lokalizacji, dla których łączna szacowana wartość nakładów inwestycyjnych to ok. 4,4 miliarda złotych.


Na liście podstawowej 150 obiektów do remontu znalazły się (jeśli chodzi o województwo warmińsko - mazurskie) dworce w Giżycku i Morągu. 151 dworców czeka na liście rezerwowej. Na Warmii i Mazurach są między innymi: Biskupiec Pomorski, Braniewo, Czerwonka, Korsze, Olecko, Ruciane-Nida, Sątopy-Samulewo, Wydminy.

Kryteria, jakie były brane pod uwagę przy wyborze konkretnych obiektów ujętych w nowej edycji programu, to między innymi wymiana pasażerska, stan techniczny obiektu i komplementarność z inwestycjami infrastrukturalnymi.

Niestety, po raz kolejny piski obiekt PKP pozostał w zapomnieniu. A jego dni, co widać po stanie technicznym obiektu, są policzone. Na długie lata pozostanie nam jedynie peron, do którego wytyczono prowizoryczne przejście przez tzw. dziurę w ogrodzeniu.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości