Zaledwie kilka dni pozostało do Wszystkich Świętych. Trwają gorące przygotowania do tego, aby groby naszych najbliższych wyglądały wyjątkowo. Wielu zdążyło już zakupić znicze i sztuczne wiązanki, niektórzy czekają do ostatniej chwili.
Ja zrobiłam zakupy w markecie. Tam zawsze są promocje i wyda się mniej - mówi pan Janina - wiązanki robię sama ze sztucznych kwiatów i igliwia, tak jest taniej. To wydaje się dobrym rozwiązaniem, bo wiadomo, im bliżej 1 listopada, tym ceny wyższe. Niemniej jednak to w supermarketach i hipermarketach nastąpił najwyższy wzrost cen zniczy - ponad 30 procent w stosunku do roku ubiegłego. Ceny żywych kwiatów i wiązanki ze sztucznych również poszybowały w górę na podobnym poziomie.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!