Reklama

Przemierza Europę w poszukiwaniu piasku. Rzeźbiarz dotarł na ziemię…

Marsz przez Europę Baltica- to nazwa projektu artystycznego, którego autor przemierza zakątki starego kontynentu w poszukiwaniu.. piasku.

Jean-François Aillet w ramach realizowanego projektu przeszedł setki kilometrów i odwiedził już osiemnaście krajów europejskich. Celem wędrówki jest zebranie siedmiu tysięcy próbek różnych piasków pochodzących ze wszystkich mórz świata. Po ukończeniu projektu kolekcja będzie budulcem monumentalnej rzeźby "La Solitaire ... des tides".

fot. Facebook/Jean-François Aillet W wózku Jeana znajduje się prawie2 tysiące próbek, a wózek, w którym transportuje znaleziska waży już około 120 kg.

Jean w poszukiwaniu materiałów przemierza właśnie Polskę, gościł w Skarżynie, Białej Piskiej, gdzie otrzymał pamiątki z logiem gminy. Dzisiaj dotarł do Pisza.




Źródło: UM Biała Piska, UM Pisz (fot. P.Mierzejewski)

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości