Reklama

2 maja - Dzień Flagi

Uczniowie Nowego Ogólniaka mają swój pomysł na świętowanie.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.

Dzień Flagi  został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Już tradycją II LO w Piszu stało się tworzenie ogromnej flagi na szkolnym boisku


To nasz sposób na okazanie szacunku do barw narodowych - mówią uczniowie  - To takie nasze szkolne święto. Każde pokolenie pisze swoją historię. I my, po latach pandemii, wracamy z naszym stałym projektem.

Na rządowej witrynie opublikowano Miniprzewodnik "Biało-Czerwona", zawierający informacje i ciekawostki o fladze Polski.

Miniprzewodnik "Biało-Czerwona"

Fot. II LO Pisz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości