W sobotę, 14 września w Orzyszu odbyło się wyświęcenie cerkwi p.w. św. Jerzego.
Wpisany do rejestru zabytków, pochodzący z końca XVIII w budynek Cerkwi św. Jerzego przeszedł właśnie generalny remont. Inicjatorem zmian był proboszcz parafii w Orzyszu ks. dr Jarosław Kupryjaniuk. Za jego sprawą miejscowi wierni ale także wyznawcy prawosławia z innych części kraju włączyli się do akcji "Wspólne dzieło", mającej na celu odkupienie od prywatnych właścicieli część budynku oraz teren wokół cerkwi. Akcja zakończyła się sukcesem, budynek przeszedł gruntowną modernizację.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!