Reklama

Nietrzeźwi rowerzyści. 4 zatrzymano w weekend

Miniony weekend, na drogach powiatu piskiego, należał do wyjątkowo bezpiecznych. Policjanci nie odnotowali żadnego zdarzenia drogowego, nawet kolizji. Zatrzymali natomiast aż 4 kierujących pod działaniem alkoholu.

Wśród nich był 56-letni mieszaniec gminy Ruciane-Nida kierujący motorowerem. Zatrzymany został do kontroli drogowej w sobotę (23 września br.) po godz. 7.00 na terenie gminy Ruciane- Nida. Badanie stanu trzeźwości motorowerzysty wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Niestety nie było to jedyne przewinienie 56-latka. Okazało się bowiem, że ma on orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od grudnia 2020 roku przez kolejne trzy lata, czyli do końca tego roku. Teraz odpowie za jazdę motorowerem w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie zakazu orzeczonego przez sąd. Za popełnienie tych dwóch przestępstw mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Także w sobotę policjanci zatrzymali trzech rowerzystów jadących pod działaniem alkoholu. Pierwszego z nich skontrolowali przed godz. 16.00 w Piszu. Jednośladem jechał 58-letni mężczyzna, który miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Tego samego dnia przed godz. 19.00 w Rucianem - Nidzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 66-latka jadącego rowerem. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ten rowerzysta ukarany został mandatem w wysokości 2500 zł. Taka sama kara spotkała 58-latka jadącego rowerem, którego policjanci zatrzymali do kontroli w sobotę po godz. 19.00 na ulicach Pisza. Ten rowerzysta miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości