Reklama

Pierniczki na święta już pięknie ozdobione

W weekendowe przedpołudnie w Karwiku zorganizowano piernikowe warsztaty dla dzieci.

W weekendowe przedpołudnie w Karwiku zorganizowano piernikowe warsztaty dla dzieci.

Warsztaty w świetlicy wiejskiej w Karwiku przeprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Komorowie "Komorowska Słodycz".


Proces powstawania pierników trwa znacznie dłużej niż czas przewidziany na warsztaty, ale gospodynie zabrały ze sobą upieczone pierniczki, a o tym jak powstają opowiedziały towarzyszącym dzieciom rodzicom.

A jakie było zadanie dla najmłodszych? Najprzyjemniejsze - zdobienie! Dzieci robiły lukier, dobierały barwniki do lukru i potem każdy zdobił swojego piernika.



Gotowe były suszone w suszarce i spakowane tak by każdy mógł zabrać do domu na Święta.

Nasza Świetlica tętniła dziś życiem. Prawie 50 osób - było gwarno, wesoło i pachniało piernikami. Wspaniała atmosfera - komentuje sołtys Karwika, Dariusz Kiński. - Dziękuję wszystkim za aktywny udział i miłe rozmowy. Razem możemy robić fajne wydarzenia dla naszych milusińskich.
Fot. Dariusz Kiński

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości