Pod Pomnikiem Wolności odbyły się piskie obchody Święta Niepodległości.
Oficjalne uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele pw. Św. Chrzciciela.
Następnie odbył się przemarsz zgromadzonych pod Pomnik Wolności.
Delegacje z kwiatami, poczty sztandarowe, Wojsko Polskie, harcerze oraz mieszkańcy Pisza wzięli udział w uroczystościach, które rozpoczął Apel Pamięci oraz oddanie salwy honorowej przez kompanię wojskową.
Odśpiewano hymn państwowy, złożono wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Wolności.
W wydarzeniu uczestniczyły władze samorządowe - na czele z Zastępcą Burmistrza Pisza Januszem Puchalskim, Sekretarz Gminy Pisz Violettą Kossakowską, a także mieszkańcy naszej gminy, parlamentarzyści, dyrektorzy jednostek gminnych, przedstawiciele instytucji pozarządowych, stowarzyszeń oraz partii politycznych. Nie zabrakło również żołnierzy z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim oraz przedstawicieli Wielonarodowej Grupy Bojowej NATO.
Fot. UM Pisz
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!