Reklama

Piskie obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości

Pod Pomnikiem Wolności odbyły się piskie obchody Święta Niepodległości.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele pw. Św. Chrzciciela.


Następnie odbył się przemarsz zgromadzonych pod Pomnik Wolności.





Delegacje z kwiatami, poczty sztandarowe, Wojsko Polskie, harcerze oraz mieszkańcy Pisza wzięli udział w  uroczystościach, które rozpoczął Apel Pamięci oraz oddanie salwy honorowej przez kompanię wojskową.


Odśpiewano hymn państwowy, złożono wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Wolności.








W wydarzeniu uczestniczyły władze samorządowe - na czele z Zastępcą Burmistrza Pisza Januszem Puchalskim, Sekretarz Gminy Pisz Violettą Kossakowską, a także mieszkańcy naszej gminy, parlamentarzyści, dyrektorzy jednostek gminnych, przedstawiciele instytucji pozarządowych, stowarzyszeń oraz partii politycznych. Nie zabrakło również żołnierzy z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim oraz przedstawicieli Wielonarodowej Grupy Bojowej NATO.


Fot. UM Pisz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości