Już po raz 11. mieszkańcy Pisza wspólnie odtańczyli poloneza na Placu Daszyńskiego, kontynuując zapoczątkowaną dekadę temu tradycję obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w wyjątkowy, uroczysty sposób.
Już po raz 11. mieszkańcy Pisza wspólnie odtańczyli poloneza na Placu Daszyńskiego, kontynuując zapoczątkowaną dekadę temu tradycję obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w wyjątkowy, uroczysty sposób.
Uroczystość rozpoczęła się od odczytania fragmentu Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, w którym polonez pojawia się jako symbol wspólnoty i narodowego ducha. Następnie rozbrzmiała muzyka i rozpoczął się taniec.
Polonez, wywodzący się z ludowego tańca pieszego, znany w różnych regionach Polski również jako chodzony czy łażony, nie wymaga specjalnej choreografii – wystarczy prosty krok i chęć uczestnictwa. I jak co roku, także tym razem udało się – wspólny taniec przebiegł w podniosłej, radosnej atmosferze.
Po zakończeniu tańca zebrani uczestnicy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a wydarzenie uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu z udziałem wszystkich tancerzy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!