Janusz Cieszyński, Minister Cyfryzacji wraz z Senator Małgorzatą Kopiczko oraz Posłem Jerzym Małeckim przekazali w środę, 20 września Dyrektorowi SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu Markowi Skarzyńskiemu promesę na doposażenie i adaptację pomieszczeń SOR w ramach SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu. Wnioskowana przez SP ZOZ w Piszu kwota - wartość projektu 3 747 332 zł zostanie w 100% pokryta z rządowego funduszu medycznego. Warto podkreślić, iż piski SOR jest jednym z czterech w naszym województwie, które uzyskały wsparcie finansowe na doposażenie i modernizację. Wartym odnotowania jest również fakt, iż wniosek uzyskał najwyższą ocenę w naszym województwie.
Otwierając spotkanie Starosta Piski Andrzej Nowicki wyraził przede wszystkim radość oraz dumę, iż szpital w Piszu kolejny raz został zauważony oraz doceniony, co przekłada się na kolejne wsparcie finansowe, a tym samym rozwój. Wskazał również, iż placówka medyczna jest jedną z najważniejszych instytucji powiatowych, która od lat jest wspierana, a samorząd powiatowy zgodnie i jednomyślnie stawia na rozwój tej instytucji, a tym samym wzrost bezpieczeństwa mieszkańców powiatu piskiego.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!