Reklama

Spłonął budynek mieszkalny w Hejdyku

Osiem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego w Hejdyku.

Osiem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego w Hejdyku.

14 maja po godzinie 12.00 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu otrzymała zgłoszenie o pożarze w miejscowości Hejdyk.


Pomimo zaangażowania dużych sił i środków budynku nie udało się uratować, ponieważ ogień został zauważony zbyt późno. Wszystkie osoby znajdujące się wewnątrz  zdążyły opuścić budynek przed przyjazdem pierwszych zastępów. - relacjonuje Mariusz Semenowicz, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej Pisz.


Na miejscu zdarzenia oprócz strażaków pojawili się ratownicy medyczni, przedstawiciele nadzoru budowlanego, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej oraz Burmistrz Pisza. Burmistrz podjął decyzję o przekazaniu będącego w dyspozycji Gminy Pisz rezerwowego lokalu mieszkalnego na potrzeby rodziny pogorzelców. W dniu jutrzejszym zostaną podjęte kolejne decyzje dotyczące udzielenia pomocy poszkodowanej rodzinie.

W akcji uczestniczyły jednostki: OSP RW Ruciane Nida, JRG Pisz, JRG Pisz, OSP Hejdyk, OSP Wiartel, OSP Rozogi, OSP Jeże, OSP Pogobie Średnie, ZRM Ruciane Nida i Policja Pisz.

Fot. M.Semenowicz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości