Reklama

UM Biała Piska: Mamy plany na dużą inwestycję

Około 350 miejsc pracy ma powstać w centrum logistycznym - największej dotąd inwestycji na terenie gminy Biała Piska. Kompleks ma powstać pomiędzy Białą Piską, a Kolonią Kawałek.

Rozmowy z inwestorem, zainteresowanym terenem leżącym w Gminie Biała Piska trwały ponad pół roku, ich efektem jest podjecie decyzji o wszczęciu procedur, które należy przeprowadzić, aby teren ten zagospodarować pod inwestycję.
Centrum logistyczne ma się składać m.in. z budynków magazynowych, produkcyjnych, handlowo-usługowych, myjni, stacji paliw, kilkuset miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i ciężarowych oraz placów manewrowych. Łączna powierzchnia zabudowy obiektów, według projektu, liczy około 46 tys. metrów kwadratowych - informuje UM w Białej Piskiej. Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej, Burmistrz Białej Piskiej przedstawi radnym projekty uchwał w sprawie ujęcia inwestycji w zmianie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Biała Piska i przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W planowanych dokumentach będą ujęte warunki zabudowy i zasady zagospodarowania terenu, o którym mowa.

Planowany termin oddania inwestycji - wrzesień 2022r.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości