14 lutego 1942 roku Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową. Z okazji 82. rocznicy wydarzeń, w powiecie piskim upamiętniono powołanie oraz działalność AK. Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król. Podczas ceremonii, która 15 lutego odbyła się w Starostwie Powiatowym w Piszu, odznaczono osoby zasłużone dla pracy na rzecz środowiska kombatanckiego oraz popularyzowania wiedzy historycznej a także zasłużonych dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, największej armii podziemnej Europy podczas II wojny światowej.
14 lutego 1942 roku Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową. Z okazji 82. rocznicy wydarzeń, w powiecie piskim upamiętniono powołanie oraz działalność AK. Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król. Podczas ceremonii, która 15 lutego odbyła się w Starostwie Powiatowym w Piszu, odznaczono osoby zasłużone dla pracy na rzecz środowiska kombatanckiego oraz popularyzowania wiedzy historycznej a także zasłużonych dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, największej armii podziemnej Europy podczas II wojny światowej.
14 lutego 1942 roku Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową. Z okazji 82. rocznicy wydarzeń, w powiecie piskim upamiętniono powołanie oraz działalność AK. Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!