Reklama

W strugach deszczu dziękowano za plony

Jesienna aura piskich dożynek pokrzyżowała nieco plany organizatorom niedzielnej imprezy. Mimo tego odbyła się zgodnie z planem, choć frekwencja z pewnością nie zadowalała.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu. Po celebracji mszy świętej ulicami miasta przeszedł Korowód Dożynkowy prowadzony przez Piską Orkiestrę Dętą pod batutą Wiesława Nikla. Następnie przeprowadzono Obrzęd Dożynkowy. Starostami tegorocznych Dożynek byli Hanna Modzelewska i Jerzy Słomka z Rostek.


Na scenie wystąpili między innymi:Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie" z Rozóg, Wrzos, Piska Orkiestra Dęta, Piszanie, My i Ty, Żywioł, Kapela Wojtki.

O godzinie 14:00 odbyła się bezpłatna degustacja produktów z polskiej wołowiny. Wydarzenie ,,Polska wołowina - lubię to!" zostało sfinansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

Wydarzeniu towarzyszył szereg konkursów dożynkowych.

Konkurs na najlepsze stoisko:


I miejsce - Ciesina
II miejsce - Rostki
III miejsce - Snopki

Konkurs na najlepszą potrawę:

I miejsce - Snopki, Gołąbki ciachane w sosie kurkowym
II miejsce - Ciesina, Dzydzałki z chryczką i skrzeczkami
III miejsce - Rostki, Zzupa strogonowa na dziczyźnie

Konkurs na najładniejszy wieniec:

I miejsce - Rostki
II miejsce - Pietrzyki
III miejsce - Kocioł Duży
wyróżnienie - Turośl

Konkurs na najładniejszą równiankę wygrały Rostki

Zawody na najsilniejszą Kobietę i najsilniejszego Mężczyznę Gminy Pisz
Najsilniejsza Kobieta:

I miejsce - Agnieszka Parda
II miejsce - Katarzyna Szumowska
III miejsce - Katarzyna Wiśniewska

Fot. PDK Najsilniejszy Mężczyzna:
I miejsce - Artur Malinowski
II miejsce - Grzegorz Kowalczyk
III miejsce - Łukasz Malinowski

Fot. PDK

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości