Reklama

Podziękowali za plony, z nadzieją na urodzaj w przyszłych latach

Msza Święta w Kościele pw. św. Jan Chrzciciela zainaugurowała tegoroczne Dożynki w Gminie Pisz. Dożynkowy korowód przemaszerował ulicami miasta, by dotrzeć na Plac Daszyńskiego, gdzie odbywały się główne uroczystości.

Dożynki są symbolicznym podziękowaniem za zbiory oraz okazją do wspólnego spotkania się rolników. W tym dniu nie może zabraknąć dożynkowych obrzędów oraz występów zespołów ludowych. Zgromadzeni na uroczystości mieszkańcy gminy, zgodnie z dożynkowym zwyczajem dzielili się chlebem, życząc urodzaju w przyszłych latach.

[video1]

::video{"type":"single","item":"97"}

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości