Reklama

Święto Trzech Króli. Przypomnijmy sobie nasze piskie orszaki

Przypadające na 6 stycznia Objawienie Pańskie czyli Święto Trzech Króli - to uroczystość mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi. Tradycją stało się organizowanie tego dnia lokalnych orszaków. W tym roku jednak bez parady.

Rok 2020 przyzwyczaił nas do tego, że nic nie jest pewne, w 2021 weszliśmy również z obostrzeniami. Brak zgromadzeń i społeczna izolacja to powód, dla którego nie można organizować imprez, parad lub zwykłych spotkań w gronie większym niż kilka osób.

6 stycznia tradycją było organizowanie orszaku Trzech Króli. Tak jak kiedyś do Betlejem zmierzali Kacper, Melchior i Baltazar, tak wierni wędrowali ulicami miast i miasteczek. W 2021r. orszaku nie było, powspominajmy zatem nasze piskie orszaki.

Kolorowe stroje, obowiązkowe korony i radość - to krótka charakterystyka corocznej parady.

















Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Piszanin.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości