29 września w Łomży odbyły się VI Otwarte Mistrzowstwa Łomży Taekwondo Olimpijskiego Młodzików i Dzieci. W zawodach brali udział reprezentanci klubów z regionu północno-wschodniej Polski. O puchar prezydenta miasta walczyło około 60 zawodników, wśród nich niewielka reprezentacja z Pisza.
Dla taekwondzistów start w zawodach był okazją do wywalczenia sobie dobrej pozycji startowej przed czekającymi ich kolejnymi wyzwaniami w Pucharze Polski. Turniej zakładał sprawdzian sprawnościowy dzieci, polegający na pomiarze szybkości i mocy oraz pierwsze pojedynki młodych taekwondzistów.
To ogromna satysfakcja, patrząc na tych młodych sportowców - mówi Stanisław Zduniak, trener, dyrektor PMOS Pisz - zaskoczyli postawą. Jestem bardzo dumny. Gratuluję. Za kilka dni - 5 października na Mistrzostwa Polski w Taekwondo wyjeżdża Angelika Wiśniewska. To doświadczona już piska taekwondzistka. Zdobywczyni medali rangi ogólnopolskiej.
Angelika Wiśniewska i Stanisław Zduniak
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!