Dostępność różnych rodzajów foteli biurowych w ostatnim czasie znacznie wzrosła, dlatego firmy mają o wiele większe możliwości wyboru krzeseł odpowiadających swoim potrzebom. Meble mogą być dopasowywane do oczekiwań pracowników lub konkretnych osób, a to nie pozostaje przecież bez znaczenia. Wygodny fotel biurowy to wręcz gwarancja komfortowej pracy, co niesie za sobą jej zwiększoną produktywność.
Fotel fotelowi nierówny
Chociaż niektóre krzesła do biura mogą wydawać się z pozoru identycznie skonstruowane, to w praktyce często występują wśród nich ogromne różnice. Niewidoczne na pierwszy rzut oka są doskonale odczuwalne lub przy pierwszym kontakcie z fotelem. Inna tapicerka czy obicie może powodować ślizganie się ciała lub wręcz przeciwnie, jego stabilne utrzymywanie w miejscu. Regulowane mechanizmy bujania mogą odpowiadać za elastyczne poruszanie się oparcia lub odwrotnie – trwanie w jednej i stabilnej pozycji. Ocenianie fotela biurowego na podstawie samego wyglądu bywa więc mylące. Jest to za to ich cecha, która od razu bywa widoczna i na podstawie której można już wyciągnąć pewne wnioski.
Zagłówki w fotelach biurowych
Oprócz oparcia oraz podłokietników to zagłówki są tym elementem foteli biurowych, które od razu rzucają się w oczy. Dzięki temu można z góry założyć, że taki mebel:
- jest ergonomiczny i wygodny
- dostosowany do długotrwałego i nieustannego użytkowania
- sprawdzi się przy pracy 24/7
- posiada bogatą regulację różnych mechanizmów
Nie jest to jednak absolutny warunek: wiele foteli bez zagłówków również można wykorzystywać przez całą dobę bez ryzyka pojawienia się kontuzji. Z drugiej jednak strony, skoro można zapewnić pracownikowi lub sobie większy komfort podczas siedzenia przy biurku, to dlaczego tego nie zrobić? Zwłaszcza że nowoczesne fotele tego typu wcale nie kosztują dużo, a w ofercie
www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf można znaleźć kilka różnych rodzajów takich krzeseł, które sprawdzą się w każdej przestrzeni biurowej. I nie tylko.
Fotele z zagłówkami – dla kogo?
Nie ma bowiem wymogu, aby fotele z zagłówkami wykorzystywać tylko w biurach, call center czy recepcjach. Równie dobrze ich użytkownikami mogą być uczestnicy spotkań biznesowych w salach konferencyjnych albo ochroniarze, strażnicy lub portierzy w dyżurkach. Z foteli z zagłówkami korzysta się również w całodobowych centrach zarządzania oraz dyspozytorniach i centrach monitoringu. Słowem: wszędzie tam, gdzie pracownik spędza nierzadko ponad pół dnia po prostu siedząc w jednej pozycji, doskonale sprawdzi się taki fotel biurowy. Jak wybrać więc model, który będzie najlepiej pasował? Można po prostu zapytać o opinię samego pracownika lub szukać takich foteli, w których zagłówek można dowolnie regulować w wybranej przez siebie pozycji.
Fotele bez zagłówków
Po drugiej stronie barykady stoją krzesła biurowe pozbawione zagłówków, ale w żadnym razie nie gorsze od powyższych. Ze względu na ten brak mają po prostu inne przeznaczenie i wykorzystywane są w biurach, w których pracownicy krócej siedzą przy biurku, więc nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia dla swojego kręgosłupa i karku. Fotele bez zagłówków sprawdzą się nawet w prywatnych gabinetach, które z zasady słyną przecież z pewnego rodzaju nowoczesności i luksusu.